Walentynkowy prezent dla męża

Prezent dla męża na Walentynki (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezent-na-walentynki-dla-niego) nie musi być karkołomnym wyzwaniem. Jeśli ukochany należy do tak zwanych moli książkowych i każda kolejna powieść jest przez niego entuzjastycznie przyjmowana, warto zastanowić się nad nowościami książkowymi ostatnich miesięcy. Wciągająca od pierwszych stron książka może okazać się wyjątkowo trafnym wyborem.

“Zazdrość”

“Zazdrość” to najnowszy zbiór opowiadań norweskiego króla powieści kryminalnych, Jo Nesbo. Tym razem autor postanowił zestawić ze sobą kilka na pozór zupełnie różnych historii, których wspólnym mianownikiem jest zjawisko zazdrości. Jak zwykle, czytelnik otrzymuje prozę na najwyższym poziomie i zupełnie niespodziewane zwroty akcji, które mimo zamknięcia w krótkiej formie, wywołują szereg emocji. Znajdzie się tu historia niemieckiego turysty, który zaginął na greckiej wyspie, a także kobiety, która świadomie podpisała kontrakt z firmą mającą ją zabić w ciągu trzech tygodni. Każde opowiadanie to majstersztyk i gotowy pomysł na scenariusz.

“Wybór”

“Wybór” to pasjonujące rozmowy między Donaldem Tuskiem a Anne Applebaum. On był współzałożycielem Platformy Obywatelskiej, premierem Polski i przewodniczącym Rady Europejskiej. Ona jest amerykańsko-polską dziennikarką współpracującą z The Atlantic i laureatką prestiżowej nagrody Pulitzera. Jest to spotkanie dwójki oczytanych i kompetentnych rozmówców, którzy postanowili zastanowić się nad wyborami, przed jakimi stoją Polska, Europa i świat. Mimo że nie sposób przewidzieć, jak będzie wyglądała nasza przyszłość, oczywistym jest, że to od decyzji podjętych teraz będzie ona zależała. Rozmowy Donalda Tuska i Anne Applebaum mimo wszystko napawają optymizmem i pozwalają ponownie uwierzyć w to, że demokratyczne wartości mają jeszcze szansę odzyskać swoją pozycję. To również przewodnik po największych problemach współczesnego świata, a także szereg zakulisowych anegdot ze świata polityki międzynarodowej i nie tylko. Zderzenie dwóch światopoglądów i wzajemna analiza poszczególnych czyni tę książkę wyjątkowo ciekawym zapisem rozmów na ważne tematy.